Dilinizi Seçiniz: Türkçe English
Hizmetler

Biyografi

Şibli Güneş, 1976 yılında Erzurum'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Erzurum ve İstanbul'da tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1998 yılında mezun oldu.

Kariyerine 2002 yılında Maliye Bakanlığı'nda Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak başladı. 2006 yılında Vergi Müfettişi olarak çalışmaya devam etti. 2011 yılına kadar Maliye Bakanlığı'nda VDK Grup Başkanı olarak görev yaptı. 2013 yılında Yeminli Mali Müşavir olarak çalışmaya başladı ve aynı zamanda bağımsız denetçi olarak da görev yapmaktadır. CK Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. ve Beyaz Bağımsız Denetim A.Ş.'de ortak ve bağımsız denetçi olarak çalışmıştır.

Uzman eğitici olarak da faaliyet gösteren Şibli Güneş, AB projeleri kapsamında muhasebe, vergi ve revizyon dersleri vermiştir. Ayrıca YMM sınavlarına hazırlık kurslarında revizyon dersleri, Maliye Bakanlığı Vergi Müfettişlik Yeterlik İçin Vergi ve Muhasebe Dersleri, Maliye Bakanlığı Gelir Uzmanlığı Sınavına Yönelik Vergi Hukuku Dersleri ve SMMM Odalarınca düzenlenen eğitim faaliyetleri olan Vergi Uygulamaları Dersleri'nde de ders vermiştir.

Şibli Güneş'in vergi ve muhasebe alanında 150'den fazla yayınlanmış makalesi bulunmaktadır. Ayrıca Temel Vergi Rehberi Ve Revizyon (2011) ve Vergi Uygulamalarında Yapılan Hatalar ve Özellikli Konular (2009) adlı kitapları da yayımlanmıştır. Şibli Güneş halen Yeminli Mali Müşavir ve Bağımsız Denetçi olarak çalışmalarına devam etmektedir.